Aktualności
 
Aktualności
 

26 września 2016 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie gościliśmy Byungchun Jungprezesa Zarządu Firmy KBTO oraz Krzysztofa Gawędę – kierownika firmy. Spółka KBTO jest operatorem mazowieckiej sieci szerokopasmowej utworzonej w ramach największego w tej dziedzinie projektu w Europie - „Internet dla Mazowsza”.

 

W spotkaniu oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli również Mieczysław Wójcik- wójt Gminy Stocze, Sylwia Tryc - wicewójt gminy oraz przewodniczący Rady Gminy.

 

Dyrektor Szkoły, Andrzej Salach witając niecodziennych gości wyjaśnił zebranym, że obecność prezesa koreańskiej firmy jest efektem uczestnictwa szkoły w pilotażowym projekcie „Internet dla Szkół” realizowanym przez NASK (Naukową Akademicką Sieć Komputerową).

 

Projekt ten zakładał przyłączenie 26 szkół w kraju (15 z woj. mazowieckiegoi 11 z woj. podlaskiego) do szybkiego internetu o przepustowości do 1Gbps, z czego 13 szkół na terenie Mazowsza zostało podłączonych za pośrednictwem światłowodów „Internet dla Mazowsza”.

 

Podczas instalacji łącza w Grygrowie informatycy szybko dostrzegli, że możliwości sieci nie będą mogły być w pełni wykorzystane przez uczniów, z uwagi na dość wysłużony sprzęt komputerowy. W rozwiązaniu tego problemu pomógł właśnie pan Byungchun Jung, który podczas poniedziałkowego spotkania przekazał szkole darowiznę w postaci 15 nowych laptopów, o łącznej wartość ponad 25 tys zł.

 

Uczniowie i nauczyciele podziękowali ofiarodawcy gromkimi brawami, kwiatami i pamiątkowym dyplomem. Delegacja uczniów odbierająca laptopy miała niecodzienną okazję wypróbować swoje umiejętności lingwistyczne, składając panu Jungowi podziękowania w języku angielskim.

 

Również wójt gminy dziękował prezesowi KBTO za przekazany szkole sprzęt. Podczas jego wystąpienia dowiedzieliśmy się, że współpraca Gminy Stoczek z koreańskimi firmami rozciąga się również na innych płaszczyznach, w planach jest wspólna budowa pilotażowego oświetlenia ulicznego oraz monitoringu miejsc użyteczności publicznej. Wójt podkreślił, że kiedy dwa lata temu koreańskie firmy zaczynały na naszym terenie prace związane z projektem realizowanym przez Urząd Marszałkowski – Internet dla Mazowsza nawet przez myśl mu nie przeszło, że mogą one okazać się w przyszłości partnerami dla gminy.

 

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania pan dyrektor zaprosił gości na kawę i słodki poczęstunek, następnie pani wójt oprowadziła prezesa po szkole i przedszkolu. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z przedstawicielem KBTO, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

http://www.stoczek.net.pl/?koreanscy-partnerzy-przekazali-szkole-w-grygrowie-sprzet-komputerowy,2052

 

Koreańscy partnerzy przekazali Szkole w Grygrowie sprzęt komputerowy

Kolo­ka­cja

Trans­mi­sja danych Ether­net

Dostęp do sieci Internet

Dzierżawa Ciemnych Włókien

Dzierżawa Kanalizacji Kablowej

Pliki do pobrania Zasięg Kontakt