Co można obstawiać podczas meczu

Co można obstawiać podczas meczu piłki nożnej?

30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

Obstawianie meczów piłki nożnej to popularne zajęcie dla wielu fanów sportu. Warto jednak wiedzieć, jak działa taka forma zakładów, aby cieszyć się zarówno emocjonującym meczem, jak i ewentualnym sukcesem na kuponie. W poniższym artykule omówimy, jakie rodzaje zakładów są dostępne podczas meczów piłki nożnej oraz jakie zasady obowiązują w przypadku różnych sytuacji podczas gry.

Zakłady 1X2 – Wynik końcowy

Zakłady 1X2 to najpopularniejsza forma obstawiania wyniku meczu. W tym przypadku typujemy, która z dwóch drużyn wygra (1 – gospodarze, 2 – goście) lub czy mecz zakończy się remisem (X). Wygrana zależy od wyniku po 90 minutach gry, wliczając w to doliczony czas i przerwy, bez uwzględniania dogrywki lub rzutów karnych.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

Poniżej/Powyżej X Goli

W tym rodzaju zakładu typujemy, czy w meczu padnie więcej (Powyżej) czy mniej (Poniżej) goli niż podana wartość. To doskonały sposób na obstawianie meczów o różnym potencjale bramkowym.

Handicap

Handicap to zakład uwzględniający przewagę lub niekorzyść jednej z drużyn. Możemy postawić na wygraną drużyny pomimo straty goli lub zremisowanie mimo ujemnej przewagi. Przykładem jest zakład „1H,” oznaczający zwycięstwo gospodarzy pomimo handicapu.

Dokładny wynik

To zakład na przewidywanie dokładnego wyniku meczu. Wartość tych zakładów jest zazwyczaj wysoka ze względu na trudność trafienia dokładnie wyniku.

Kto strzeli pierwszego gola?

Możemy obstawić, który zawodnik lub drużyna strzeli pierwszego gola w meczu. Warto sprawdzić, kto jest w formie strzeleckiej, aby trafnie obstawić tego typu zakład.

Kartki

Kartki to ważny aspekt piłki nożnej. Możemy obstawiać, ile kartek zostanie pokazanych w meczu, a także kto otrzyma pierwszą żółtą kartkę. Żółta kartka zwykle ma wartość 1 punktu, a czerwona 2. Dwie żółte kartki i czerwona dla tego samego zawodnika to łącznie 3 punkty.

Rzuty rożne

To rodzaj zakładu, w którym typujemy, ile rzutów rożnych zostanie wykonanych w trakcie meczu. Warto zwracać uwagę na drużyny, które często korzystają z tej strategii.

Czy będzie dogrywka?

W przypadku niektórych rozgrywek, dogrywka może mieć istotne znaczenie. Możemy obstawić, czy mecz będzie się kończyć w regulaminowym czasie gry, czy może zostanie rozstrzygnięty dopiero po dogrywce.

lvbet bonus bez depozytu 2024

Przewaga zwycięzcy

Ten rodzaj zakładu polega na obstawianiu, z jaką przewagą drużyna zwycięska zakończy mecz. Możemy typować, czy wygra różnicą jednego gola czy większą przewagą.

Awans do kolejnej rundy

Jeśli obstawiamy mecze pucharowe, warto zastanowić się, która drużyna awansuje do następnej rundy. To szczególnie interesujące w turniejach pucharowych, takich jak Puchar Świata czy Ligi Mistrzów.

Multiwynik

Multiwynik to zakład na różne grupy wyników. Możemy obstawić, czy wynik będzie należał do grupy np. „1/poniżej” (wygra gospodarze i liczba goli w meczu będzie poniżej określonej wartości).

Oczywiście, to tylko kilka przykładów rodzajów zakładów, które możemy zawierać podczas meczów piłki nożnej. Istnieje wiele innych opcji, pozwalających na jeszcze bardziej szczegółowe obstawianie. Pamiętajmy jednak, że zakłady sportowe wiążą się z ryzykiem i warto obstawiać odpowiedzialnie.